FÅTÖLJ MED FOTPALL ”Pernilla”. Design Bruno Mathsson för DUX. Tyg samt sadelgjord med fläckar & slitage. – Auktionshuset i Örebro AB
FOLKE OHLSSON, fåtöljer, ett par, Monterey/5-162, Bodafors, 1950/60-tal. - Bukowskis | Fåtölj, Monterey, Auktion
Fåtölj, teak, Bodafors, design: Folke Ohlsson. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 9345